Jakie okna wybrać?

Jeśli potrzebujesz porady na jakikolwiek temat, pisz śmiało tutaj. Lubimy sobie wzajemnie pomagać i doradzać.
Sanika

Jakie okna wybrać?

Post autor: Sanika »

Która opcja będzie lepsza - plastikowe okna czy jednak drewniane? Budujemy dom "stylowy" i nie da się ukryć, że jednak drewniane okna będą się na pewno lepiej prezentować. Z tego co się orientuję firma http://holzfenster-auspolen.de z Poznania produkuje okna na rynek niemiecki, znacie ich?
Paweł

Re: Jakie okna wybrać?

Post autor: Paweł »

Okna drewniane mają tendencję do lepszej izolacji termicznej i akustycznej w porównaniu do plastikowych. Drewno to naturalny materiał, co może być korzystne z perspektywy ekologicznej.
Natomiast okna plastikowe są zazwyczaj tańsze niż drewniane, co może być korzystne dla osób o ograniczonym budżecie. Plastikowe okna są odporne na warunki atmosferyczne, nie wymagają malowania ani uszczelniania, co zmniejsza potrzebę konserwacji.
Warto zastanowić się też nad wymianą parapetów wraz z oknami. Pozwala to na wykonanie wszystkich prac jednocześnie, co może być mniej kłopotliwe i bardziej efektywne niż wymiana w różnych momentach. Polecam Ci moją sprawdzoną firmę z Rzeszowa "Letyro". Wykonają i zamontują parapety profesjonalnie i sprawnie, a ich jakość jest na najwyższym poziomie.
ODPOWIEDZ